Meditační kurz s Alexisem Santosem

23.06.2017

DÓAN organizuje kurzy kultivace mysli (v jazyce páli bhávaná) s učiteli buddhistické meditace. V roce 2017 se bude konat kurz meditace vipassaná s americkým učitelem Alexisem Santosem, který již několikrát navštívil Českou republiku a vedl zde kurzy meditace, organizované společností Bhavana.

Během tohoto týdenního kurzu budeme objevovat a rozvíjet přirozené bdělé uvědomování - uvědomování, jež je založeno na rozvíjení uvolnění a vyrovnanosti mysli. Bude kladen důraz na porozumění toho jak praktikovat správně a obzvlášť jak kultivovat uvědomování a správný náhled v každém okamžiku. Když je mysl podpořená správnými vědomostmi a není zahlcená zmatkem, chtěním nebo hněvem, jsme schopni se učit z toho, co se děje v přítomnosti. Díky uvolněnému a kontinuálnímu uvědomování můžeme věci chápat takové, jaké jsou.

K dosažení uvolněné a kontinuální bdělé pozornosti bude tento kurz obsahovat vyhrazené časové úseky pro vlastní praxi. Účastníci budou mít možnost sami se rozhodnout, kdy budou praktikovat v chůzi a kdy v sezení. V klidu a lehkosti uvědomování si zkušenosti v každém okamžiku se může v mysli rozvinout moudrost a soucit.

Kdy: pá 23. 6 - so 1. 8. 2017

Kde: Kubasova Chalupa (Sudislav nad Orlicí)

Kontakt: mobil 775 717 417 (Jiří Pavlík) nebo doan.pardubice@gmail.com

V případě zájemu počítejte s tím, že kurz je už nyní obsazen, další zájemci jsou proto zařazeni na čekací listinu (pro případ ohlášení již závazně přihlášených účastníků).

Alexis Santos (USA) praktikuje meditaci vipassaná od roku 2001. Je žákem známého barmského učitele Sayadaw U Tejaniyi. Několik let strávil jako buddhistický mnich. V USA meditoval pod vedením významných západních učitelů (Steve Armstrong, Joseph Goldstein aj.).

Alexis je typický svým jemným humorem a přirozenou empatií. V současnoti učí v USA ve dvou významných meditačních cetrech (IMS a Spirit Rock).

Online přihláška

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.