PŘEDSTAVUJEME

NAŠE AKTIVITY


SPOLEČNÉ MEDITAČNÍ SETKÁNÍ
V MŠ ZVONEČEK

Pravidelná meditační setkání v Mateřské škole Zvoneček v Pardubicích se konají většinou alespoň jednou měsíčně v neděli od 10:00 do 16:00 hodin. Jedná se o pravidelná setkání lidí, kteří si chtějí společně zameditovat. Kdokoli, kdo má zájem si vyzkoušet buddhistickou meditaci - bhávaná samathá-vipassaná (kultivace klidu a vhledu), je zván, aby se k nám připojil, není nutné se předem přihlásit. Stručná meditační instrukce bude samozřejmě poskytnuta. 

Nejbližší setkání se koná v neděli 26. února 2017 (od 9:30 do 15:30 h). Podrobnější informace mohou být poskynuty e-mailem (doan.pardubice@gmail.com) nebo telefonicky (602 466 552).  Více informací zde.

VÍKENDOVÁ MEDITACE BEZ UČITELE

DÓAN nepravidelně pořádá společné víkendové meditace. Na setkání není přítomen učitel, proto jsou meditační víkendy primárně určeny těm, kteří již obdrželi instrukci od kompetetního buučitele. Přesto se mohou zúčastnit i začínající meditující, základní instrukce jim bude poskytnuta. Večer se většinou pouští nahrávaky přednesů významných buddhistických učitelů (zejména théravádového buddhismu a vipassanové či samathové meditace). 

Nejbližší víkendové meditace se konají od 24. do 28. března 2016, a to v obci Věž, místní části Skála (u Humpolce).
Přihlášky na oba víkendy lze zasílat na e-mail doan.pardubice@gmail.com (nutné uvést předmět "vikend"). Další informace mohou být poskytnuty e-mailem nebo telefonicky.


KURZY KULTIVACE MYSLI S UČITELEM

DÓAN též organizuje kurzy kultivace mysli (v jazyce páli bhávaná) s učiteli buddhistické meditace. V roce 2017 se bude konat kurz meditace vipassaná s americkým učitelem Alexisem Santosem, který již několikrát navštívil Českou republiku a vedl zde kurzy meditace, organizované společnosti Bhavana. Více informací naleznete zde. V případě zájemu počítejte s tím, že kurz už je nyní obsazeno, další zájemci jsou proto zařazeni na čekací listinu (pro případ ohlášení již závazně přihlášených účastníků).

Chcete nás kontaktovat?